Denaturat kosztuje 4,68 zł za litr. Chlorek metylenu kosztuje 3,98 zł za kg. Gęstość chlorku to 1,33 g/ cm^3. Co się bardziej opłaca kupić?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zakładam, że chcemy kupić litr denaturatu, bądź litr chlorku metylenu.

Za litr denaturatu zapłacimy 4,68 zł.

Natomiast chlorek metylenu kosztuje 3,98 zł za 1 kg (1000 g), wiemy, że

1,33 g ---------- 1 cm³

    x g ---------- 1000 cm³

    x = 1330 g

więc:

3,98 zł ------- 1000 g

     y zł ------- 1330 g

     y = 5,29 zł

Czyli bardziej się opłaca kupić litr denaturatu