Odpowiedź :
x - cena 1 kg jabłek
x + 2 - cena 1 kg pomarańczy
4x + x + 2 = 24
5x + 2 = 24
5x = 24 - 2
5x = 22 |:5
x = 4,40 - cena jabłek
cena pomarańczy: 2 + 4,40 = 6,40
Sprawdzenie
4 * 4,40 + 6,40 = 17,60 + 6,40 = 24 zł
Odpowiedź:
x- cena 1 kg jabłek
x+2 - cena 1 kg pomarańczy
4x+x+2=24
5x=24 - 2
5x=22 /:5
x=4,40
odp 1 kg jabłek kosztował 4,40 zł
spr
4*4,40+ 4,40+2=24
17,60+6,40=24
24=24
Szczegółowe wyjaśnienie: