Zrobcie daje naj

W cukierni kilogram szarlotki kosztuje 24 zł a kligram sernika kosztuje 30 zł Pani Jola Kupią Pół kilograma szarlo5ki i ćwierć kilograma sernika ile zapłaciła za zakup​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zapłaciła za wszystko  19,50 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

[tex]\frac{1}{2} *24zl + \frac{1}{4} * 30zl = 12zl + 7,5zl = 19,5 zl[/tex]