Faustyna i Wojtek codziennie do szkoły na drugie śniadanie dostawali po jednym jogurcie naturalnym. Za każdy jogurt mama płaciła 2 zł. Ile wydała pieniędzy na jogurty, jeśli dzieci je jadły od poniedziałku do piątku?

Odpowiedź :

F (Faustyna) =2zł

W (Wojtek) = 2zł

razem = 4zł na jeden dzień

5×4zł bo 5 dni (od poniedziałku do piątku)

czyli równa się 20zł

mam nadzieję że pomogłem, liczę na naj :)