Za 6 długopisów po 1,30 zł każdy i 4 zeszyty Ala zapłaciła 17,80 zł. Ile kosztował jeden zeszyt?
Oznacz niewiadome, zapisz odpowiednie równanie i je rozwiąż. Pamiętaj o odpowiedzi

BŁAGAM SZYBKO!!!!!!!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1,30*6=7,80

17,80-7,80=10

10:4=2,5zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

1 zeszyt=2,5zl

Odpowiedź:

x-cena 1 zeszytu

6*1,30+4x=17,80

7,80+4x=17,80 l -7,80

4x= 10 l :4

x= 2,50

Odp:1 zeszyt koszuje 2,50 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzije ze pomogłam liczę na naj <3