Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wisła – najdłuższa rzeka Polski, a także najdłuższa rzeka uchodząca do Morza Bałtyckiego, o długości 1047 km. Wpływa do Zatoki Gdańskiej, a jej średnioroczny przepływ w odcinku ujściowym wynosi 1046 m³/s
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2017 między innymi Rokiem Rzeki Wisły.
Źródła rzeki znajdują się w południowej Polsce, na wysokości 1107 m n.p.m. (Czarna Wisełka) i 1080 m n.p.m. (Biała Wisełka), na zachodnim stoku Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim.
Wisła w Ustroniu Wisła płynąca przez miasto Wisłę Wisła przy zamku w Przegorzałach Wisła w Tyńcu Wisła niedaleko Koszyc, dawna przystań promowa Ujście Narwi do Wisły w Nowym Dworze Mazowieckim Ujście Wisły w okolicy Mikoszewa Kierownica wschodnia ujściowego przekopu Wisły
W sensie geograficznym Wisła ma dwa potoki źródłowe: Białą Wisełkę i Czarną Wisełkę. Natomiast w sensie hydrologicznym rzeka Wisła zaczyna się w miejscu połączenia potoku Malinka z potokiem Wisełka powstałym z połączenia Białej i Czarnej Wisełki uchodzących do Jeziora Czerniańskiego.
Górny odcinek Wisły aż do ujścia Przemszy nie jest żeglowny i nosi nazwę Małej Wisły.
Podział biegu rzeki Wisły:
bieg górny – od źródeł do Zawichostu (poniżej ujścia Sanu)bieg środkowy – od Zawichostu do ujścia Narwi (operacyjnie często przyjmuje się do stopnia wodnego Włocławek)bieg dolny – od ujścia Narwi (lub od stopnia wodnego Włocławek) do ujścia.
Mam nadzieję że pomogłam :)
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Rzeka Skawa wypływa poniżej Przełęczy Spytkowickiej. Jest prawym dopływem Wisły. Płynie przez 97 km. Jej brzegi są raz kamineiste raz są to wysokie skarpy. Rzeka jest średnio szeroka ma wiele zakrętów i płynie bardzo szybko.
Wyjaśnienie: