Odpowiedź :
Odpowiedź:
[tex]<-3,-1>\cup <2,4)[/tex]
Suma dwóch zbiorów jest zbiorem. Są to wszystkie elementy które są w jednym lub drugim zbiorze. W tym wypadku inaczej zapisać się tej sumy mnogościowej nie da, ale na przykład taka suma :
[tex]<5,7> \cup <7,9>=<5,9>[/tex]
Warto w tym miejscu przypomnieć podstawowe wiadomości o zbiorach liczbowych. W tym celu rozważymy dwa przykładowe zbiory :
[tex](1,3)[/tex] oraz [tex]<1,3>[/tex]
W przypadku zbioru [tex](1,3)[/tex] liczby 1 oraz 3 ( krańce przedziału) nie należą do tego zbioru, ponieważ jest on przedziałem otwartym. Zanim zajmiemy się drugim przedziałem, warto zauważyć że liczby do zbiorów należą, natomiast zbiory zawierają się w sobie. Do tego zbioru należą wszystkie liczby spełniające podwójną nierówność :
[tex]1<x<3[/tex] ( jest ich nieskończenie wiele)
Przejdźmy do drugiego zbioru, czyli do zbioru postaci [tex]<1,3>[/tex]. Nazywamy go przedziałem domkniętym, i liczby 1 oraz 3 ( krańce przedziału) należą do tego przedziału. Oba zbiory (przedziały liczbowe) zawierają nieskończenie wiele liczb. Inny sposób zapisu tego przedziału to [tex][1,3][/tex]. Do tego zbioru należą liczby spełniające podwójną nierówność :
[tex]1\leq x \leq 3[/tex]