Oceń prawdziwość zdań. Wstaw znak X w odpowiednią kratkę.
Kilogram jabłek kosztuje 4 zł, a kilogram gruszek - 6 zł. Za n kilogramów jabłek i m kilogramów gruszek zapłacimy 10(n + m) zł. P/F
Szynka kosztuje k zł za kilogram. Za 60 dag tej szynki zapłacimy 0,6 zł. P/F
150% liczby x jest równe 150 + x. P/F
Liczba o 30% mniejsza od liczby k to 0,3k. P/F
Daje naj