Odpowiedź :
A
Ilustracja niekompletna. Przed pojazdami A i B widoczne są znaki D-1 "droga z pierwszeństwem". Mamy więc do czynienia z pierwszeństwem"łamanym" - droga główna nie przebiega na prost (co jest domyślnym) ale "skręca". Znaki D-1 powinny być uzupełnione tabliczkami T-6a, natomiast znaki A-7 "ustąp pierwszeństwa" (widoczne przed pojazdami C i D) tabliczkami T-6c. Tabliczki te pokazują rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem.
Jak powinno być oznakowane skrzyżowanie w załączniku.
Kolejność przejazdy w tej sytuacji: A, B, C, D.
Pojazd A znajduje się na drodze z pierwszeństwem i kontynuuje jazdę po niej. Pojazd B opuszcza drogę z pierwszeństwem skręcając w lewo - musi więc przepuścić jadącego ciągiem drogi głównej kierującego A. C i D wjeżdżają z dróg podporządkowanych. Kiedy A i B przejadą, to D mający po swojej prawej stronie pojazd C musi go przepuścić.
B
Kolejność przejazdu: C, A, B
Pojazd C porusza się drogą z pierwszeństwem. A i B wyjeżdżają z dróg podporządkowanych. Jadący na wprost A ma pierwszeństwo przed skręcającym w lewo B.
C
Przed pojazdem A widoczny znak A-5 "skrzyżowanie dróg". Jest to skrzyżowanie równorzędne - obowiązuje zasada "prawej strony".
Kolejność przejazdu: C, A, B.
Pojazd A ma wolną prawą, ale skręcając w lewo musi ustąpić pierwszeństwa jadącemu z kierunku przeciwnego pojazdowi C. C ma niby zajętą prawą stronę przez pojazd B, ale jego skręt w prawo nie koliduje z torem jazdy pojazdu B, więc może ten skręt wykonać. Kierujący B musi przepuścić kierującego A, bo ma go po swojej prawej stronie.
D
Skrzyżowanie z oznaczonym pierwszeństwem. Pojazdy A i C znajdują się na drodze z pierwszeństwem.
Kolejność przejazdu: C, A, B i D
C jedzie na wprost po drodze z pierwszeństwem. Skręcający w lewo A musi przepuścić jadącego prosto C. Po nich mogą równocześnie przejechać kierujący z dróg podporządkowanych - B i D.