Odpowiedź :
0,15= 15%
15%*15,20=2,28
Odp: Za kawałek sera z rysunku należy zapłacić 2,28zł
Odpowiedź:
1 kg sera kosztuje - 15,20 zł
0,15 kg sera kosztuje - x zł
obliczamy więc X :
X = 15,20 * 0,15 = 2,28
odp. za 0,15 kg sera zapłacimy 2,28 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie: