Jeden kilogram bananów kosztuje b zł, jeden kilogram jabłek jest o 2,50 zł tańszy, a jeden kilogram śliwek jest dwa razy tańszy od jednego kilograma bananów.
A) za 3 kg bananów i 2 kg jablek zapłacono 15 zł. Zapisz odpowiednie równanie z jedną niewiadomą b.
B) ile wynosi koszt zakupu 1,5 kg bananów, 2 kg śliwek i 2,5 kg jabłek? Zapisz odpowiednie wyrażenie.
C) ile razy więcej kosztują 3 kg bananów od 1 kg jabłek? Zapisz odpwiednie wyrażenie.
Proszę o szybką odpowiedz, daje naj, oraz proszę żeby zapisy działań itp były na szóstą klasee


Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

banany : b

jabłka: b-2,50

śliwki: b/2

koszt=1,5b+2*b/2+2,5*(b-2,5)=1,5b+b+2,5b-6,25=5b-6,25