Odpowiedź :
Odpowiedź:
Zad.6
16zł*2=32zł 68zł‐32zł=36zł 36zł:3=12zł
Odp.Jedna para nożycz3k kosztuję 12złoty.
Pozdrawiam Sorki nie wiem zadania.5
Szczegółowe wyjaśnienie:
Trzeba obliczyć ile kosztują 2 zszywacze
Odpowiedź:
zad 5
Daria: x
Agata: x-2
Justyna: x+5
x+x-2+x+5=42
3x=42-5+2
3x=39/3
x=13
Agata: 13-2=11 lat
Justyna: 13+5=18 lat
Odp Agata ma 11 lat a Justyna 18.
zad 6
nożyczki: x
zszywacze: 2x16zł=32zł
3x+32zł=68zł
3x=68zł-32zł
3x=36zł/3
x=12zł
Odp Jedna para nożyczek kosztuje 12zł.
Szczegółowe wyjaśnienie: