Za 5 piłeczek i 3 rakietki zapłacono 35 złotych. Jedna rakietka kosztuje 7zł. Ile zapłacono za jedną piłeczkę?

Odpowiedź :

DANE:

rakietka - 7zł

piłeczka - x

3 * 7zł + 5 * x = 35zł

21zł + 5x = 35zł |-21

5x = 14zł |:5

x = 2,80zł

SPRAWDZENIE:

3 * 7zł + 5 * 2,8 zł

21zł + 14zł = 35zł

Odp. Zapłacono 2,80 zł za jedną piłeczkę.

Odpowiedź:

Najpierw ile kosztowały rakietki : 7*3=21 zł

Teraz ile kosztowały piłeczki: 35-21= 14

I na końcu ile kosztowała jedna piłeczka : 14:5=2,80zł

Odp.: Za jedną piłeczkę zapłacono 2,80 zł.

Mam nadzieję, że pomogłam, liczę na naj(❁´◡`❁)

(☞゚ヮ゚)☞PS. Emotki na windowsie : Windows + kropka☜(゚ヮ゚☜)