Eloelo321131313viz Eloelo321131313viz Matematyka Rozwiązane rozwiąż zadanie metodą z ułożeniem równania. za 2 kilogramy mąki i 5 kilogramów cukru zaplacono 28,80 zl. kilogram cukru byl 2 razy droższy od kilograma mąki. ile kosztowal 1kg cukru a ile 1kg mąki?