Odpowiedź :
a)
Mamy 17,40 zł
17,40 - 8,70 = 8,70 zł - tyle zostanie po wykupieniu pierwszego kilograma ciastek
8,70 - 8,70 = 0 zł - drugi kilogram
Odp : Można kupić dwa kilogramy tych ciastek.
b)
Mamy 11,31 zł
11,31 - 8,70 = 2,61 zł - pierwszy kilogram
To oznacza że możemy kupić jeden kilogram ciastek i zostanie nam jeszcze 2,61 zł reszty.
Odp : Można kupić jeden kilogram tych ciastek.