Odpowiedź :
Odpowiedź:
x - tyle kosztuje jeden śledź
1,5 x - tyle kosztuje 1,5 śledzia
1,5 x = 1,50 zł / ÷1,5
dzielimy obie strony przez 1,5 aby mieć sam x
x = 1 zł
13 śledzi będzie kosztowało 13 x
13 x = 13 * 1 zł = 13 zł
Na proporcje
1,5 śledzia - 1,5 zł
13 śledzi - x
Na krzyż
1,5*13/:1,5=13zł
Odp: 13 śledzi będzie kosztowało 13 zł.
1,5 śledzia - 1,5 zł
13 śledzi - x
Na krzyż
1,5*13/:1,5=13zł
Odp: 13 śledzi będzie kosztowało 13 zł.