13.
Za 7 bułek i chleb Franek zapłacił 6,60 zł. Chleb jest 4 razy droższy od bułki. Ile kosztuje bułka?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

bułka - x

chleb - 4x

7x+ 4x =  6.6

11x = 6.6 /:11

x= 0,6

Odp. Cena bułki wynosi 60 groszy

Szczegółowe wyjaśnienie:

proszę i czekam najj :)

Odpowiedź:

x - bułka

4x - chleb

7x + 4x = 6.60

11x = 6.60 /:11

x = 0.6

Odp. Bułka kosztuje 60 groszy.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieję, że pomogłem :))