Odpowiedź :
- Michałki - 23,49 zł - 0,27 kg - 23,49 × 0,27 = 6,3423 = 6,34 zł
- galaretki - 16,88 zł - 0,73 kg - 16,88 × 0,73 = 12,3224 = 12,32 zł
- Zozole - 14,29 zł - 0,89 kg - 14,29 × 0,89 = 12,7181 = 12,72 zł
- jabłka - 4,49 zł - 2,33 kg - 4,49 × 2,33 = 10,4617 = 10,46 zł
- arbuz - 6,88 zł - 1,86 kg - 6,88 × 1,86 = 12,7968 = 12,80 zł
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Razem = 54,64 zł
Odpowiedź:
Michałki - 23,4 9
x 0,2 7
_____________
1 6 4 4 3
+ 4 6 9 8
_________________
6, 3 4 2 3 = 6,3 4 zł
_______________
Galaretki- 1 6 , 8 8 zł
x 0,7 3
__________________
5 0 6 4
+ 1 1 8 1 6
__________________
1 2 ,3 2 2 4 = 12, 32 zł
______
Zozole- 1 4 , 2 9
x 0, 8 9
_____________________
1 2 8 6 1
+ 1 1 4 3 2
___________________
1 2 , 7 1 8 1 = 12, 7 2 zł
____________
Jabłka- 4,4 9
x 2, 3 3
________________
1 3 4 7
1 3 4 7
+ 8 9 8
__________________
1 0 , 4 6 1 7 = 10,46 zł
________________
Arbuz- 6, 8 8
x 1, 8 6
______________
4 1 2 8
5 5 0 4
+ 6 8 8
_________________
1 2 , 7 9 6 8 = 12, 80 zł
______________
RAZEM : 6, 3 4 zł
1 2 ,3 2 zł
1 2 , 7 2 zł
1 0 , 4 6 zł
+ 1 2 , 8 0 zł
____________________
5 4 , 6 4 zł
Cukierki kosztowały 54, 64 zł
Szczegółowe wyjaśnienie: