oblicz cukierki na teraz!!! pls

Oblicz Cukierki Na Teraz Pls class=

Odpowiedź :

- Michałki  -  23,49 zł  - 0,27 kg  -  23,49 × 0,27 = 6,3423   =   6,34 zł

- galaretki  -  16,88 zł  -  0,73 kg   -  16,88 × 0,73 = 12,3224 = 12,32 zł

- Zozole     -  14,29 zł  -  0,89 kg  -   14,29 × 0,89 = 12,7181   = 12,72 zł

- jabłka      -    4,49 zł  -  2,33 kg  -  4,49 × 2,33 = 10,4617    = 10,46 zł

- arbuz       -    6,88 zł  -  1,86 kg  -   6,88 × 1,86 = 12,7968   = 12,80 zł

----------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                    Razem = 54,64 zł        

Odpowiedź:

Michałki  -     23,4 9

                x     0,2 7

            _____________

                   1 6 4 4 3

            +    4 6 9 8

                _________________

                  6, 3 4 2 3    = 6,3 4 zł

                                          _______________

  Galaretki-    1 6 , 8 8 zł

                   x     0,7 3

                  __________________

                      5 0 6 4

              + 1 1  8 1 6

           __________________

                1 2 ,3 2 2 4 =    12, 32 zł

                                           ______

   Zozole-    1 4 , 2 9

                x    0, 8  9

              _____________________

                 1 2 8 6 1

          + 1  1  4 3 2

        ___________________

             1 2 , 7 1 8 1 = 12, 7 2 zł

                                   ____________

Jabłka-    4,4 9

            x  2, 3 3

            ________________

              1 3 4 7

           1 3 4 7

    +     8 9 8

     __________________

           1 0 , 4 6 1 7 =  10,46 zł

                                 ________________

Arbuz-   6, 8 8

          x  1, 8 6

       ______________

           4 1 2 8

       5 5 0 4

+     6 8 8

  _________________

    1 2 , 7 9 6 8 = 12,  80 zł

                            ______________

RAZEM  :                 6, 3 4 zł

                             1 2 ,3 2 zł

                             1 2 , 7 2 zł

                             1 0 , 4 6 zł

                      +     1 2 , 8 0 zł

                      ____________________

                             5 4 , 6 4 zł

Cukierki kosztowały 54, 64 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: