Proszę o zrobienie do 17: 30
![Proszę O Zrobienie Do 17 30 class=](https://pl-static.z-dn.net/files/d01/5cc08cb7954da1e42f75664233ef3b60.jpg)
Odpowiedź:
1.
a) 320g - 5,92 zł
b) 800g - 10,76
2.
a) 3
b) 1
liczę na naj
Szczegółowe wyjaśnienie:
1.
a) 1000g - 18,50zł
320 g - x
x = (320*18,50)/1000 = 5,92zł
b) 1000g - 13,45 zł
800g - x
x - (13,45 * 800)/1000 = 10,76zł
2.
a) 27,60zł : 9,20 = 3
b) 14,72 : 9,20 = 1,6 (jako iż nie możemy kupić 6/10 to możemy kupić maks 1 metr) czyli 1