Odpowiedź :
Odpowiedź:
Unia Europejska jest organizacją która chce łączyć aktualnie państwa członkowskie do stosowania polityki wewnętrznej i dyrektyw zatwierdzanych przez Sejm w tych państwach członkowskich, i taka sytuacja panuje aktualnie w Polsce ponieważ zgodnie z art. 4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej o suwerenności narodowej;
"Art. 4. [Zasada suwerenności Narodu; formy sprawowania władzy]
1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio."
Unia Europejska aktualnie bezpośrednio integruje państwa członkowskie w wspólne regulacje ekologiczne, ekonomiczne, walutowe czy ustrojowe. Przykładem. mogą być kary nakładane przez UE na przedsiębiorstwa emitujące zbyt duże ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Większość Polaków jest za pozostaniem w Unii Europejskiej, ale większość podaje za tym np. łatwe podróże pomiędzy państwami, sektor gospodarczy w Europie wolny od ceł czy pakt militarny. Aktualnie żadne z tych twierdzeń nie jest prawdą ponieważ za podróże pomiędzy państwami w Europie odpowiada strefa Schengen całkowicie niezwiązana z Unią Europejską, drugi argument który ludzie stawiają to wolny sektor gospodarczy i tym również zajmują się inne organizacje i traktaty i może być to m.in. EOG (Europejski Obszar Gospodarczy) czy EFTA (Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu), oraz trzeci argument to wsparcie militarne dla państw członkowskich Unii Europejskiej, oczywiście tutaj ludzie również się mylą i ochroną militarną zajmuje się NATO czyli pakt Północnoatlantycki.
A czym zajmuje się Unia Europejska na dalekie działania, do których na pewno będzie dążyć? Unia Europejska stawia sobie za cel zbudowania superpaństwa, czyli państwa w którym jest jedno wojsko, wspólna waluta, wspólny naród i jeden parlament odpowiadający całemu rządowi. Istnieją eurosceptycy, czyli ludzie twierdzący że ogranicza to suwerenność narodową innych państw oraz suwerenność walutową i mają zupełnie rację. Osobiście nie popieram działań Unii Europejskiej ponieważ znacznie ogranicza ona rozwój państw członkowskich i państw które nie należą w UE przez duży regulacjonizm na rynku i agresywny kosmopolityzm i sposób prowadzenia geopolityki.
Wyjaśnienie: