1 kg sera kosztuje 24,80 zł
1 dekagram (1 dag) sera kosztuje 0,248 zł
a) pół kilograma (0,5 kg) sera kosztuje
[tex]24,80 \cdot 0,5 = 12,40[/tex] zł
b) ćwierć kilograma (0,25 kg) sera kosztuje
[tex]24,80 \cdot 0,25 = 6,20[/tex] zł
c) 10 dag sera (0,1 kg) kosztuje
[tex]24,80 \cdot 0,1 = 2,48[/tex] zł
d) [tex]\frac{3}{4}[/tex] kg (0,75 kg) sera kosztuje
[tex]24,80 \cdot 0,75 = 18,60[/tex] zł
e) [tex]1\frac{1}{2}[/tex] kg (1,5 kg) sera kosztuje
[tex]24,80 \cdot 1,5 = 37,20[/tex] zł
f) 1,05 kg sera kosztuje
[tex]24,80 \cdot 1,05 = 26,04[/tex] zł