Odpowiedź :
Odpowiedź:
1,4 + 2,5 = 3,9
1 litr kosztuje 8,50
4 litry kosztują 34
1/10 litra farby kosztuje 0,85 groszy
34-0,85= 33,15
Odpowiedź:
[tex]1,4l * 2,5 = 3,5l\\1l = 8,50\\\\1,4*8,50=11,9\\3,5*8,50=29,75[/tex]
Żółta farba kosztuje 11,9 zł, druga farba kosztuje 29,75 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie: