Odpowiedź :
Odpowiedź:
3*7,50 +2*6,45= 22,5+12,90=35,4
Wszystkich jabłek było 5 kilo, cena za wszystkie jabłka wynosiła 35,40zł, zatem:
35,40:5= 7,08
Średnia cena kilograma jabłek w tym przypadku wynosi 7,08zł.
Szczegółowe wyjaśnienie:
3kg×7.50 = 22.50 zl
2kg×6.45= 12.90 zl
22.50+12.90= 35.40 zl
35.40 zl :5kg= 7.08 zl
Średnia cena 1kg jablek to 7.08 zl