pomocy proszę Daje naj odpowiedź z uzasadnieniem
![Pomocy Proszę Daje Naj Odpowiedź Z Uzasadnieniem class=](https://pl-static.z-dn.net/files/dba/97eb68577992fa6ffd3cd3f80a73c375.jpg)
Odpowiedź:
:)
Szczegółowe wyjaśnienie:
a)
2 zeszyty = 9 zł
9zł : 2= 4,5 zł za jeden zeszyt
7*4,5 zł = 31,50 zł
odp. siedem zeszytów kosztuje 31,50 zł - FAŁSZ
b)
15 żetonów = 155 g
155g : 15 = 10,33 g tyle waży jeden żeton
6* 10,33 = 61,98 w przybliżeniu 62 g PRAWDA