Samochód jadący z prędkością 72km/h miał energię kinematyczną 80KJ. Ile wynosi masa samochodu?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

dane:

v=72Km/h

Ek=80KJ=80000J

szukane

m=?

wzór:

Ek=1/2 m × v^2

przekształcamy wzór

m=Ek×2/V^2

Rozwiązanie

m=80000×2/72^2=160000/5184=około 30,86kg