Proszę o pomoc zadanie w załączniku. Klasa 8
![Proszę O Pomoc Zadanie W Załączniku Klasa 8 class=](https://pl-static.z-dn.net/files/dcb/781c10a71f4fcbdb00cea4332c2c4d60.png)
Odpowiedź:
x= cena 1 podręcznika
x-10 zł 50gr= x-10,50 = cena piórnika
x+111= cena plecaka
200-(x-10,50)= 200-x+10,50=210,50 -x= wartośc zakupów
2x+x-10,50+x+111=210,50-x
4x+x=210,50-111+10,50
5x= 110 /:5
x=22 zł kosztował podrecznik
22-10,50=11,50zł kosztował piórnik
22+111=133 zł kosztował plecak
..................................................................
Szczegółowe wyjaśnienie: