2. Podane informacje zapisz za pomocą równań .
A-spodnie kosztują y zł , a koszula jest 125 zł tańsza i kosztuje 77 zł
b-za 2,5 kg śliwek po z zł za kg pani Iza zapłaciła 12,50 zł
c- zeszyt w linię kosztuje x zł . Zeszyt w kratkę jest o 40 gr. droższy i kosztuje 3,20 zł
d-Antek i Wojtek kupili w prezencie dla mamy kwiaty za 7zł i broszkę za x zł. Koszt prezentu wyniósł 24 zł
e-Pani Wiesia za czapkę , którą kupiła za x zł , zapłaciła banknotem dwudziestozłotowym i otrzymała 8 , 47 zł reszty