Na jutro plss daje naj :) nie piszcie bezsensownych odpowiedzi bo zgłoszę
![Na Jutro Plss Daje Naj Nie Piszcie Bezsensownych Odpowiedzi Bo Zgłoszę class=](https://pl-static.z-dn.net/files/d46/dd24358ef545e693ad3deb408a804909.jpg)
a) x * 3,50zł + 2 * 12zł = 45ł
b) 2 * y + 2zł + 0,60zł = 24zł
c) 20zł - 11,25zł = 8,75 zł -------- x kg jabłek = 8,75zł
d) 50zł - 30,50zł = 19,50zł - 1,50 = 18zł --- x dag winogron = 18zł
a)
3,5x + 12 + 12 = 45
3,5x = 21 l :3,5
x = 6
Odp: Kupiła 6kg jabłek.
b)
2y + 2 + 6 = 24
2y = 16 l :2
y = 8
Odp: Kupił 8 sztuk kiwi.
c)
3,5x = 20 - 11,25
3,5x = 8,75 l :3,5
x = 2,5
Odp: Kupiła 2,5kg jabłek.
d)
9x + 6 * 2,5 = 50 - 30,5
9x = 4,5 l :9
x = 0,5kg = 50dag
Odp: Kupił 50dag winogron.