Oblicz zawartość procentową węgla w tlenku węgla 4 wiedząc że stosunek masy węgla do masy tlenu w tym związku chemicznym wynosi 3 : 8 Wykonaj obliczenia i napisz odpowiedź​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

C:O

3:8

z tego zapisu wynika, że C mamy 3 jednostki masy, a łącznie w całej cząsteczce jest 3+8=11 jednostek masy

%C=3/11 *100%=27,27%