4. Kilogram gruszek jest o 2,50 zł droższy od kilograma jabłek.
Kupując 2 kg jabłek i 3 kg gruszek zapłacimy 19 zł. Oblicz cenę
owoców za kilogram.
cena jabłek:
cena gruszek:
równanie:
Odp.
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA TERAZ DAJE NAJ POMOCY ​


Odpowiedź :

1kg jablek - x

1kg gruszek - x+2,5

2x+3(x+2,5)=19

2x+3x+2,5=19

5x=16,5

x=3,3

1kg jabłek - x=3,30zł

1 kg gruszek - x+2,50zł=3,30zł+2,50zł=5,80zł

Viz Inne Pytanie