Zad.1 Buty kosztowały 160zł. Po sezonie cenę obniżono o15%. O ile złotych
obniżono cenę ? Jaka była nowa cena?


Odpowiedź :

15% z 160 zł=24 zł

160 zł-24 zł=136 zł

odp. obniżono o 24 zł. nowa cena wynosi 136 zł

pozdro :)

Odpowiedź:

Koszt butów na początku: 160zł

Obniżenie ceny: 160 zł x 15% = 160 x 15/100 =24zł

Oniżono cenę o 24 zł

160zł - 24zł = 136zł

Szczegółowe wyjaśnienie: