Zad. 4
Pani Kasia kupiła do ogrodu 3 pelargonie po 8,50 zł za sztukę, jedną sadzonkę
jaśminu po 16,50 zł i 10 cebulek tulipanów. Za wszystko zapłaciła 67 zł. Jak była
cena jednej cebulki tulipanów?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

3*8,50 zł= 25,50 zł            25,50zł+16,50zł=  42zł         67zł-42zł= 25 zł

25:10=  2,50zł                          

Szczegółowe wyjaśnienie:

ODP: cena jednej cebulki tulipanów to: 2 zł 50 groszy :)

Odpowiedź:

pelargonie = 3× 8,50 = 25,50

jaśmin = 16,50

cebulki tulipanow = x

razem zapłacono: 67 zl

67 - 42= 25zl.

25:10 = 2,50 zl.

odp. cena 1 cebulki tulipana wynosiła 2,50 zl.