Mam to odesłać do 23 59 pls pomocy !!!
Daje 100 pkt


Mam To Odesłać Do 23 59 Pls Pomocy Daje 100 Pkt class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

sklad %

K2CO3

masa cząsteczkowa: 2*39u +12u =3*16u= 78u +12u +48u= 138u

%K =78u/138u *100%=56,5%

% C=12u/138u *100% = 8, 7%

%O =48u/138u *100%=34,8%

ZnSO4

masa cząsteczkowa:65u +32u + 4*16u=65u +32u +64u = 161u

%Zn = 65u/161*100%= 40,4%

% S =32u/161u * 100%= 19,9%

%O =64u/161u *100% = 39,7%

Ca(OH)2

masa cząsteczkowa : 40u +2*16u + 2*1u = 40u +32u +2u= 74u

%Ca =40u/74u *100% = 5,1%

%O = 32u/74u *100% =43,2%

% H =2u/ 74*100% = 2,7%

Fe3(PO4)2

masa cząsteczkowa: 3*56u +2*31u +8*16u=168u + 62u +128u= 358u

%Fe =168u/358u *100% = 46,9%

%P = 62u/358u *100%= 17,3%

%O = 128u/358u *100% = 35,8%

AgNO3

masa cząsteczkowa: 108u +14u +3*16u = 108u +14u +48u = 170u

%Ag=108u/170u*100%= 63,53%

%N =14u/170u *100% = 8,23%

%O =48u /170u *100% = 28,24%

C3H7COOC4H9

masa cząsteczkowa :8*12u+ 16*1u +2*16u= 96u +16u +32u= 144u

%C= 96u/144u*100% = 66,7%

%H= 16u/144u *100% = 11,1%

%O = 32u/144 *100% = 22,2%

Au2O3

masa cząsteczkowa : 2*197u +3*16u=394u + 48u= 442u

%Au =394u/442u *100%= 89,1%

%O =48u /442u *100%= 10,9%

CuCl3

masa cząsteczkowa: 64u +3*35,5u=64u +106,5u =170,5u

%Cu =64u/170,5u *100% = 37,5%

%Cl = 106,5u/170,5u *100%=62,5%

BaKINa(SO3)2 czy ten wzór taki ma byc??

masa cząsteczkowa:137u + 39u +127u +23u +32u +96u= 454u

%Ba =137u /454u*100% = 30,18%

%K=39u /454u *100%= 8,59%

%I = 127u/454u* 100% = 27,97%

%Na =23u/454u *100% = 5,07%

%S =32u /454u *100% = 7,05%

%O =96u /454 *100% = 21,14%

w dwóch przykladach % pierwiastków byl liczony z wieksza dokladnoscią,zeby cały zwiazek miał 100%