Olciaaa73viz Olciaaa73viz Matematyka Rozwiązane DAHE NAJ I DUZO PUNKTOE gruszki kosztują x zl/kg. Jablka sa dwa razy tańsze. Pani Jola kupiła 600 dag gruszek i 20 dag jablek. Zapisz w najprostszej postaci ile reszty otrzymała jesli zapłaciła banknotem 50 zł