1. 2 p. Jacek kupił na targu 2,5 kg jabłek w cenie 3,50 zł za 1 kg. Ten sam gatunek jabłek w sklepie kosztuje 4,20 zł za 1 kg. Ile zaoszczędził Jacek, kupując jabłka na targu zamiast w sklepie? Zapisz rozwiązanie i odpowiedź.
2. 1 p. Oblicz wartość wyrażenia.
2,4 : 6 + 1,8 + 0,9
3. 1 p. Oblicz wartości poniższych wyrażeń arytmetycznych. Wpisz w luki odpowiedzi wybrane spośród A i B oraz spośród C i D.
5,21 – 3,47 + 1,09 = ____ A. 2,83 B. 0,65
5,19 + 3,46 · 4 = ____ C. 34,6 D. 19,03


Odpowiedź :

Zadanie 1

2,5 kg * 3,50 zł/kg = 8,75 zł - tyle zapłaciłby na targu

2,5 kg * 4,20 zł/kg = 10,50 zł - tyle zapłaciłby w sklepie

10,50 zł - 8,75 zł = 1,75 zł

Odpowiedź. Kupując na targu zamiast w sklepie Jacek zaoszczędziłby 1,75 zł.

Zadanie 2

2,4 : 6 + 1,8 + 0,9 = 0,4 + 2,7 = 3,1

Zadanie 3

5,21 - 3,47 + 1,09 = 2,83                                 Odpowiedź A

5,19 + 3,46 * 4 = 5,19 + 13,84 = 19,03            Odpowiedź D

Odpowiedź:

1. 4,20-3,50=0,70

0,70×2,5=1,75

Odp: Ja cek zaoszczędził 1,75zł

2. 2,4:6+1,8+0,9=0,4+1,8+0,9=3,1

3. A i D

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieję że pomogłam