Odpowiedź :
Odpowiedź:
cena jabłek- 2.1*1.4=2,94
cena mandarynek- 1,2*4,2=5,04
cena bananów- 2,5*4,4=11
dodajemy ceny wszystkich kupionych owoców- 2.94+5.04+11=18,98
ilość pieniędzy dostępnych do wydania odejmujemy od sumy ceny owoców-
20-18,98=1,02
odpowiedź; banknot o wartości 20zł wystarczy Martynie na zakupy. Zostanie jej 1.02zł reszty.
Szczegółowe wyjaśnienie: