Anetka5041onetviz Anetka5041onetviz Matematyka Rozwiązane Pan Jerzy miał 40 zł. Wydał 60% tej kwoty. Czy za pieniądze, które mu pozostały, może kupić 3 puszki napojów, jeśli każda z nich kosztuje 5 zł?