Długopis kosztuje k złotych, a zeszyt jest od niego o złotówkę tańszy, ile złotych zapłacimy za 3 zeszyty i 4 długopisy?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

k - cena długopisu

k - 1 zł - cena zeszytu

3(k - 1 zł) + 4k = 3k - 3 zł + 4k = 7k - 3 zł cena za zakupy