Odpowiedź :
Odpowiedź:
11 zł:15= 70 gr (w przybliżeniu)
70gr*12=8,4 zł (w przybliżeniu)
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
x - cena tuzinu
11zł -----> 15
xzł -----> 12
11*12=15x
15x=132/15
x=8,80
odp: Tuzin kosztuje 8,80 zł.
Odpowiedź:
11 zł:15= 70 gr (w przybliżeniu)
70gr*12=8,4 zł (w przybliżeniu)
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
x - cena tuzinu
11zł -----> 15
xzł -----> 12
11*12=15x
15x=132/15
x=8,80
odp: Tuzin kosztuje 8,80 zł.