Ciało porusza się przez 10 sekund ze stałym przyspieszeniem 2m/s².Oblicz jaką drogę pokona w tym czasie i jaką osiągnie prędkość końcową.

Dane:
t=10s
a=2m/s²
szukane:VK,s​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Vk=20m/s S=200m

Wyjaśnienie:

a=2m/s

t=10s

a=DeltaV/t

a=Vk-Vp/t /*t

at=Vk-Vp /+Vp

at+Vp=Vk

10*2+0=Vk

Vk=20m/s

Odp: Vk=20m/s

_____________________________________________

a=2m/s

t=10s

a=DeltaV/t /*t

at=DeltaV

20=DeltaV

v=20m/s

t=10s

S=v*t

S=10*20

S=200m

Odp: S=200m

_____________________________________________

Viz Inne Pytanie