Proszę o Pomoc szybkoo

Za czekoladę i 14 lizaków tata zapłacił 13zł. Jeden lizak był 12 razy tańszy od czekolady. Z OBLICZENIAMI

Ile kosztuje czekolada, a ile lizak?


Odpowiedź :

lizak kosztuje 0,5 zł a czekolada 6 zł

obliczenia w załączniku

Zobacz obrazek Olagodlewska1993

Odpowiedź:

x cena lizaka

12x cena czekolady

12x + 14 x = 13

26 x  = 13                    /:13

x = 1/2 = 0,5 zł

12·1/2 = 6

Lizak kosztował 0,5 zł, a czekolada 6 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: