Odpowiedź :
Odpowiedź:
1 sklep
gruszki - 10 zł za 1 kg
2 sklep
gruszki - 6 zł za 3/7 kg
6 zł = 3/7 kg |× 7/3
14 zł = 1 kg
14 zł - 10 zł = 4 zł
Gruszki były tańsze w pierwszym sklepie o 4 zł.
Odpowiedź:
W 1 sklepie 10 zł za kilogram
W 2 sklepie:
6zł - - - 3/7kg
Xzł - - - 1kg
6zł=3/7kg * x
X= 6zł : 3/7kg
X= 6 * 7/3
X=14
Kilogram gruszek kosztuje 14 zł
Spr. 14 * 3/7= 6
Odp. Gruszki w pierwszym sklepie są o 4 zł za kilogram tańsze.