A.
[tex]2,25kg = 18zl |:2,25\\1kg = 8zl[/tex]
Odp: 1kg kosztuje 8zł.
B.
[tex]1kg - 8zl\\100g - 80gr\\1,4kg - 8zl + 80gr + 80gr + 80gr + 80gr \\1,4kg - 11,20zl[/tex]
Odp: 1,4kg owoca kosztuje 11,20zł.
C.
[tex]x - 17,60\\1kg - 8zl\\\\x = \frac{1 * 17,60}{8} = \frac{17,60}{8} = 2,2[/tex]
Odp: Ananas ważył 2,2kg (2200g)