Odpowiedź :
Szczegółowe wyjaśnienie:
odp w załączniku :) miłego dnia <3
![Zobacz obrazek Oliwiaczapla8](https://pl-static.z-dn.net/files/df7/fa4f0e0a5e5287600a107b54e343e6df.jpg)
Odpowiedź:
Kubek kosztuje 21zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
d - cena dzbanka
k - cena kubka
d + k = 68
d - 5 = 2K
d + k - (d - 5) = 68 - 2K
d + k - d + 5 + 2K = 68
3K = 63
k = 63/3
k = 21
k + (2K + 5) = 68
3K = 68 - 5
3K = 63
k = 63/3
k = 21
Odpowiedź: Kubek kosztuje 21zł