Za zeszyt i linijkę zapłacono 4,20zł. Zeszyt był dwa razy droższy od linijki. Jeśli x oznaczymy cenę linijki, to:

Odpowiedź :

Odpowiedź:

2x + x = 4,20

3x = 4,20 /:3

x = 1,4

Linijka kosztowała 1,4

Zeszyt kosztował 2,8

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

3x=4,20

X=4,20 : 3 =1,4

X =1,4 zł - cena linijki to 1 zł i 40gr

1,4*2 =2,8 - cena zeszytu to 2zł i 80 gr