Odpowiedź :
Odpowiedź:
2x + x = 4,20
3x = 4,20 /:3
x = 1,4
Linijka kosztowała 1,4
Zeszyt kosztował 2,8
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
3x=4,20
X=4,20 : 3 =1,4
X =1,4 zł - cena linijki to 1 zł i 40gr
1,4*2 =2,8 - cena zeszytu to 2zł i 80 gr
Odpowiedź:
2x + x = 4,20
3x = 4,20 /:3
x = 1,4
Linijka kosztowała 1,4
Zeszyt kosztował 2,8
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
3x=4,20
X=4,20 : 3 =1,4
X =1,4 zł - cena linijki to 1 zł i 40gr
1,4*2 =2,8 - cena zeszytu to 2zł i 80 gr