Pls pomocy!!! Daję Naj <3
Na podstawie cen towarów str. 196 wykonaj zadanię : KASIA kupiła 7 bułek, 35 dag kiełbasy, 150g polędwicy, 0,65kg sera i 2 kostki masła. Wszystkie obliczenia pisemne.
Z góry Dzięki. Szybko potrzebuje na teraz... pls


Pls Pomocy Daję Naj Lt3 Na Podstawie Cen Towarów Str 196 Wykonaj Zadanię KASIA Kupiła 7 Bułek 35 Dag Kiełbasy 150g Polędwicy 065kg Sera I 2 Kostki Masła Wszystk class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

7 bułek * 45 groszy = 7 * 0,45 = 3,15 zł

35 dag kiełbasy = 0,35 kg * 13,5 = 4,73 zł

150 g polędwicy = 0,15 kg * 26,5 = 3,98 zł

0,65 kg sera * 22 = 14,3 zł

2 masła *4,15 = 8,3 zł

Łącznie za te zakupy zapłacisz 34,46 zł

bułki - 7 * 0,45zł=3,15zł

kiełbasa - 1,35zł za 100gram, 1,35 * 3,5 = 4,275≈4,28zł

polędwica - 2,65zł za 100gram, 2,65 * 1,5 = 3,975≈3,98zł

masło - 2 * 4,15zł=8,30zł

ser - 2,2zł za 100gram, 2,2 * 6,5 =14,30zł

razem - 3,15+4,28+3,98+8,30+14,30=34,01zł

mam nadzieję że pomogłam