SZYBKO NA JUTRO 5,6,7,8
![SZYBKO NA JUTRO 5678 class=](https://pl-static.z-dn.net/files/d05/65c0a6da99ff05c5dce9ab1020d23480.jpg)
Odpowiedź:
Zadanie 5.
100 zł - 4 zł = 96 zł
Liczba piłek: 96 zł " 8 zł = 12
Odpowiedź: Pani Joanna kupiła 12 piłek.
Zadanie 6.
112 - bombki
112 : 4 = 108 - tyle zapakował do 12 pudełek.
108 : 12 = 9
Odpowiedź: W każdym pudełku było po 9 bombek.
Zadanie 7.
x - cena długopisu
x + 3 - notes
x + 3 + 2 · x - notes i 2 długopisy
15 zł - cena notesu i 2 długopisów
x + 3 + 2 · x = 15
3 · x + 3 = 15
3 · x = 12
x = 4
x + 3 = 7
Odpowiedź: Jeden długopis kosztuje 4 zł, a jeden notes kosztuje 7 zł.
Zadanie 8.
x - cena kubka
x + 14 - cena dzbanka
3x + x + 14 = 50
4x = 50 - 14
4x = 36 : 4
x = 9 zł - cena kubka
x + 14 = 23 zł - cena dzbanka
Zadanie 9.
p1 = 60 · 60 cm = 360 cm²
p2 = p1
p2 = b1 · b2
b1 = 40 m
360 m = 40 m · b2
b2 = 90 m
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
Z.5
100zł-4zł=96zł
96zł:8zł=12zł
Odp. Pani Joanna kupiła 12 piłek
Z.6
112-4=108
108:12=9
Odp. W każdym pudełku mieściło się 9 bombek.
Z.7
X+3+x+x=15
3x=15-3
3x=12
X=4(zł)
Długopis 4zł
Notes 4zł+3zł=7zł
Odp.Jeden długopis kosztuje 4zł, a jeden notes 7zł
Z.8
3X+x+14=50
4x=50-14
4x=36
X=9
Kubek 9 zł
Dzbanek 23zł
Odp. Kubek kosztuje 9 zł, a dzbanek 23 zł