Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
1. Jeden zeszyt kosztował 2 zł 45 gr
2. 23 jabłek jest w pozostałych koszykach
3. Ta która miała o 3 razy więcej pocztówek ma ich 56 a ta druga ma 28.
Odpowiedź:
Zad. 1
6x1,50=9 zł 18,80-9=7,80zł
7,80:4=1,95zł
Odp. Kosztował 1,95 zł.
Zad. 2
72-26=46 46:2=23
Odp. W drugim i trzeci koszyku jest 23 jabłek.
Zad. 3
84:4=21-pocztówki Kasi 21x3=63-pocztówki Marty
Odp. Kasia ma 21, a Marta 63.
Zad. 4
x-bluza / 66zł-bluza
2x-buty / 2x66=132zł-buty
x+16-spodnie / 66+16=82zł-spodnie
x+2x+x+16=280zł
4x+16=280zł 280zł-16+264zł
4x=264zł
x=264:4
x=66
spr. 66+132+82=198+82=280
Odp. Bluza kosztowała 66zł, buty 132 zł, a spodnie 82zł.
A z Zad.5 nie pomogę.
Szczegółowe wyjaśnienie: