Odpowiedź :
Odpowiedź:
1kg bananów = b zł
1kg jabłek = b zł - 1,50zł
13zł = 2b+ 2(b-1,50) [zł]
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
Jeśli kg jabłek jest 1,50 zł droższy to znaczy, że 2 kg bananów są o 3zł droższe od 2 kg jabłek. czyli:
1,50 zł *2=3zł obliczenie ile droższe są banany
13 zł - 3 zł = 10zł odejmujesz to ile droższe są banany. teraz dzielisz na dwa
10zł:2=5zł tyle kosztują jabłka
5zł + 3 zł =8 zł tyle kosztują 2 kg bananów
8 zł : 2=b b=cena za 1 kg bananów