Za 35 dag cukierków zapłacono 8,75 zł.
Ile kosztuje 1 kg tych cukierków po obniżce o 30 %?
Zapisz obliczenia.
SZYBKOOO!!!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

35 dag = 8,75 zł

Po obniżce;

0,35 kg = 0,70 * 8,75 = 6,13

1 kg = 17,5 zł

Mam nadzieję że pomogłam, liczę na naj = - =

350g =8,75

(350*2) +300= 17,50 + 8,75-1,25= 17,50 + 7,50= 25
25-30%=25-7,5=17,50